rezerwacja online

Gdy
JAKOŚĆ
ma znaczenie.

Ortodoncja dla wymagających
DAMON Q
przekonaj się sam

Twój uśmiech
to klucz do wielu drzwi
Jesteś tego wart.

Wybielanie zębów
BEYOND™ Polus®
"bielszy odcień bieli..."

Rozwiązania, które pracują na Twój sukces
Kulminacja doświadczeń i innowacji
chcesz więcej...

W poszukiwaniu piękna

Dream Dental

Studio Stomatologii Estetycznej

tylko Ty i Twój lekarz

 

Wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW  

Jedną z technik stosowanych w stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów, które z uwagi na swoje spektakularne wyniki w poprawie wyglądu naszego usmiechu przy niewielkim nakładzie finansowym i czasowym staje się coraz bardziej popularne. Każdy z nas jest obdażony przez naturę różnym odcieniem kości a barwa zębów ulega zmianie pod wpływem substancji barwnych (pochodzących z kawy, herbaty, tytoniu, pożywienia), które przylegają do powierzchni szkliwa lub wchodzą w skład osadów nazębnych. Kolor zębów zmienia się również z wiekiem, kiedy to dochodzi do zmiany przezierności i koloru zębiny. W celu poprawy koloru zębów mamy do dyspozycji kilka metod. Przed każdym rodzajem wybielania powinno się wykonać profesjonalne czyszczenie zębów, wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, wymienić nieszczelne i przebarwione wypełnienia (przede wszystkim wykonane z amalgamatu). 
Po zabiegu wybielaniu może również nastąpić konieczność wymiany nieestetycznych wypełnień. Należy wiedzieć, że bezpośrednio po każdym rodzaju wybielania łączenie wypełnień z zębem jest utrudnione. W celu uniknięcia niepowodzeń należy odczekać co najmniej 7-14 dni od zabiegu wybielania do ewentualnej wymiany wypełnień. Wczesne założenie wypełnień może być niesatysfakcjonujące ze względu na nieodpowiednio dobrany kolor, ponieważ w okresie od 7 do 14 dni po zabiegu zęby delikatnie ciemnieją. 
Przeciwwskazaniem do zbiegu wybielania zębów jest: nadwrażliwość zębów, występowanie próchnicy, nieszczelnych wypełnień oraz wypełnień z amalgamatu, alergia na nadtlenki, ciąża i okres karmienia piersią. 
Podczas wizyty konsultacyjnej zostaną Państwo szczegółowo zapoznani z technikami wybielania. Zaproponujemy Wam odpowiednią i skuteczną metodę wybielania dostosowaną do występujących przebarwień. Oto stosowane przez nas metody:

 

WYBIELANIE JEDNOSEANSOWE LAMPĄ BEYOND POLUS W GABINECIE LEKARSKIM

 

O BEYOND™ - Opis systemu

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę lub herbatę czy też palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Regularne mycie może usunąć część przebarwień powierzchownych na szkliwie, lecz te, które spenetrowały głęboko strukturę zęba są trudne do usunięcia w zwykły sposób.

Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Zabieg BEYOND™ jest całkowicie bezpieczny, wykonywany przez lekarza stomatologa. Zęby po wybielaniu nie stają się "bardziej chłonne" dla barwiących substancji, a trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życiu pacjenta. Efekt pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.

zobacz film

WYBIELANIE NAKŁADKOWE WYKONYWANE W DOMU

Obecnie często stosowaną metodą wybielania zębów jest wybielanie nakładkowe w domu.
Pierwsza wizyta polega na pobraniu wycisków zębów w celu przygotowania indywidualnych nakładek (szyn) do wybielania. Szyny do wybielania wykonywana są ze specjalnej folii, w której występują zagłębienia, tworzące miejsce dla preparatu wybielającego. Na kolejnej wizycie lekarz przymierza i dopasowuje szyny, wybiera odpowiedni środek wybielający, udziela instrukcji użytkowania nakładki i aplikowania preparatu wybielającego. Następnie ustalany jest termin wizyty kontrolnej. Wybielanie w nakładce może odbywać się w trybie dziennym ( zakładamy nakładkę na około 2 godziny) lub nocnym. W celu uzyskania oczekiwanego efektu nakładkę stosujemy przeciętnie od 2 do 4 tygodni, osiągając efekt podobny do jednokrotnego profesjonalnego wybielania w gabinecie.
Pragniemy zaznaczyć, że najlepiej jest wykonać nakładkę tylko dla jednego łuku- szczęki (górny łuk zębowy). Zęby górne łatwiej i szybciej ulegają wybieleniu, ponieważ wybielacz w nakładce górnej działa bardziej efektywnie ze względu na mniejszy dostęp śliny oraz lepsze utrzymanie żelu wybielającego w nakładce. Można w ten sposób również samodzielnie porównać zęby wybielone z przeciwstawnymi, a dzięki temu łatwiejsze jest regulowanie intensywności wybielania przez lekarza. 
Efekt wybielania utrzymuje się podobnie długo, jak w przypadku wybielania jednoseansowego w gabinecie. Wybielanie nakładkowe możemy powtarzać nie częściej niż raz na 6 miesięcy. Nakładki mogą być wykorzystane wielokrotnie, o ile nie stwierdzamy uszkodzeń ich powierzchni ( pęknięcia, przedziurawienia).

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

Pojedyncze zęby mogą ulec przebarwieniu spowodowanemu przez nieprawidłowe leczenie endodontyczne (kanałowe, chorobę miazgi zęba, zastosowanie do wypełnienia kanału past zawierających barwniki. Przed przystąpieniem do wybielania zęba martwego należy upewnić się, że leczenie endodontyczne zostało wykonane prawidłowo ( do diagnostyki stosowane jest rtg zęba), jeśli tak nie jest należy przeprowadzić prawidłowe leczenie endodontyczne. 
Na wizycie zostaje stworzony dostęp do jamy zęba i wybielacz (nadtlenek wodoru lub mocznika) zostaje wprowadzony do komory zęba. Ząb zostaje zabezpieczony wypełnieniem tymczasowym. Środek wybielający pozostawiamy w zębie na 2 do 7 dni lub do momentu stwierdzenia przez pacjenta, że ząb jest znacznie jaśniejszy od sąsiednich (zadowalający efekt może pojawić się nawet po kilku godzinach). Jeśli po 7 dniach nie występuje dostateczny efekt wybielania, zabieg należy powtórzyć. Środek wybielający może być zakładany do 4 razy. 
Według danych naukowych wybielanie zębów martwych pozwala na uzyskanie oczekiwanego rezultatu w około 50% przypadków, więc nie możemy stwierdzić, że ten sposób wybielania będzie zawsze skuteczny. Efekt utrzymuje się do 3 lat.