rezerwacja online

Gdy
JAKOŚĆ
ma znaczenie.

Ortodoncja dla wymagających
DAMON Q
przekonaj się sam

Twój uśmiech
to klucz do wielu drzwi
Jesteś tego wart.

Wybielanie zębów
BEYOND™ Polus®
"bielszy odcień bieli..."

Rozwiązania, które pracują na Twój sukces
Kulminacja doświadczeń i innowacji
chcesz więcej...

W poszukiwaniu piękna

Dream Dental

Studio Stomatologii Estetycznej

tylko Ty i Twój lekarz

 

Stomatologia estetyczna

 

Stomatologia estetyczna to dziedzina, która zachowując wszystkie aspekty standardowego leczenia jest ukierunkowana na estetyką uśmiechu. Stomatologia estetyczna łączy w sobie metody leczenia innych specjalności wykorzystując te aspekty które pozwolą wydobyć nam piękno i niepowtarzalność  każdego uśmiechu. Piękny, lśniący uśmiech to dobre samopoczucie, pozytywna samoocena i pewność siebie każdego dnia a białe, zdrowe zęby, ustawione prosto  w łukach zębowych to duży atut w dzisiejszym życiu prywatnym i zawodowym. Czy to możliwe? Tak, dzięki zaawansowanym technologiom materiałów stomatologicznych oraz najnowocześniejszym urządzeniom medycznym piękny uśmiech jest w zasięgu ręki. Efekt ładnego i zdrowego uśmiechu, często zależy od współpracy pacjenta i doświadczenia lekarza-specjalisty stomatologii estetycznej.


Jak stworzyć swój wymarzony uśmiech

Pierwsza wizyta to przede wszystkim dokładna diagnostyka i ustalenie możliwości leczenia zgodnie z oczekiwaniami pacjenta w zakresie estetyki oraz pozbycia się ewentualnych dolegliwości. Aby diagnostyka jamy ustnej oraz  kondycji zębów była w pełni profesjonalna i wykazała nam wszelkie możliwości uzyskania wymarzonego uśmiechu wykonujemy w systemie cyfrowym zdjęcie panoramiczne, które praktycznie on-line oglądamy z pacjentem w gabinecie na ekranie monitora. Jeżeli zdjęcie uwidacznia nam ewentualne ogiska zapalne w poszczególnych  zębach wykonujemy dodatkową diagnostykę za pomocą wiązki lasera KaVo DIAGNOdent pen, który to laser jednoznacznie pomoga nam stwierdzić metodą cyfrową (wskaźnik cyfowy oraz dzwiękowy przetworzonej wiązki lasera odbitej w procesie fluorescencji tkanki kostnej) stan każdego zęba a co za tym idzie podjęcie dalszych kroków leczenia. W sytuacji gdy zęby są przebarwione, zgromadził się na nich kamień nazębny lub wymagają gruntownego odświerzenia konieczna jest profesjonalna higienizacja jamy ustnej przed podjęciem właściwego leczenia.


Profesjonalny zabieg czyszczenia zębów.

Zabieg ten wykonywany jest w około dwie godziny. Przykładamy o niego dużą wagę gdyż często to właśnie profesjonalna higienizacja determinuje nasze dalsze działania dlatego też na ten zabieg składa się:

  • usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera powietrznego KaVo SONICflex (tzw. skaling). Skaler ten z uwagi na swą budowę i napęd poprzez powietrze daje nam gwarancję delikatności i zminimalizowania ewentualnych nieprzyjemnych doznań podczas zabiegu

SONICflex

Produkty|Instrumenty|Profilaktyka|SONICflex sonicflex2003_titel - KaVo Dental

  • piaskowanie, czyli usunięcie osadu i powierzchownych przebarwień za pomocą piaskarki stomatologicznej. tutaj także korzystamy z najlepszego sprzętu niemieckiego producenta firmy KaVo mianowicie piaskarki PROPHYflex 3 oraz najmniej inwazyjnego, biokompatybilnego piasku do oczyszczania zębów Prophypearls dostępnego w różnych smakach.Produkty|Instrumenty|Profilaktyka|PROPHYflex-3 farben - KaVo Dental
  • polerownie zębów (polishing)
  • instruktaż higieny jamy ustnej

Profesjonalna higienizacja jamu ustnej, wykonywana regularnie co 6 miesięcy pozwala prawidłowo dbać o kondycję dziąseł, oczyścić miejsca trudno dostępne a także usunąć przebarwienia. Na skutek usunięcia przebarwień zęby po zabiegu higieny stają się radykalnie bielsze. Jeśli nie ma innych przeciwwskazań jest to najlepszy moment aby wykonać zabieg wybielania zębów.


Wybielanie zębów

 Zabieg wybielania trwa niecałe 45 minut, po których upływie pacjenci są nowymi właścicelami śnieżnobiałych uśmiechów. Lekarz izoluje zęby od dostępu śliny przy pomocy światłoutwardzalnych osłonek, którymi pokrywa dziąsła, a następnie nakłada środek wybielający na powierzchnie zębów. Przy użyciu lampy BEYOND POLUS materiał wybielający jest aktywowany. Dzięki użyciu zimnego światła nie dochodzi do nieprzyjemnych podrażnień zębów w trakcie wybielania i po jego zakończeniu, a zabieg jest w pełni bezpieczny dla  pacjentów. Po okresie 2-3 lat zęby mogą nabrać ciemniejszych kolorów lecz wystarczy użyć pasty wybielającej, wykonać profesjonalną higienizację (w tym piaskowanie zębów) lub poddać się zabiegowi odświeżającemu efekt wybielania, który jest bardzo efektowny i korzystny finansowo dla pacjenta.
Domowe wybielanie zębów polega na stosowaniu żelu do wybielania, który nakłada się na zęby przy pomocy specjalnych indywidualnych nakładek. Nakładki te wykonuje się w laboratorium protetycznym po uprzednim pobraniu wycisków zębów pacjenta.

 

Wybielanie zębów martwych. Zęby matwe ulegają przebarwieniom i często stanowią duży problem estetyczny. Dzięki zastosowaniu preparatów wybielających możemy w znaczny sposób zmienić   kolor zęba i uniknąć leczenia protetycznego.  Preparatem, który daje dobre rezultaty jest   Opalescence endo, umieszczamy go wewnątrz zęba i pozostawimy w ten sposób zabezpieczając opatrunkiem. Całą procedurę powtarzamy 2 lub 3 razy.

Ortodontyczna korekta wad zgryzu i ustawień zębów (patrz ortodoncja).

 

Korekta kształtu zębów materiałem kompozytowym

Przy użyciu najnowszych technologii oferowanych przez japońską firmę GC nanokompozytów, które w sposób naturalny pozwalają odbudowywać zęby z zachowaniem ich naturalnej budowy  przeprowadzamy korekty kształtu zębów. Zamykanie diastem i stosowanie licówek kompozytowych to zabiegi które zmieniają nasz uśmiech.


Korekta kształtu zębów uzupełnieniami protetycznymi


Wykonujemy następujące zabiegi:

  • zamykanie diastem licówkami porcelanowymi oraz kompozytowymi
  • pokrywanie przebarwionych zębów licówkami
  • stosowanie koron pełnoceramicznych i uzupełnień typu Inlay i Onlay

Odbudowa utraconych zębów przy pomocy implantów. 

Biżuteria nazębna 

Biżuteria nazębna - to doskonała ozdoba pięknych i zadbanych zębów. Są to maleńkie kryształki drogocennych kamieni i metali szlachetnych naklejanych na szkliwo zębów ( najczęściej górnych dwójek lub trójek). Występują w szerokiej gamie wzorów mogą być wykonane na przykład z 24-karatowego białego złota, tradycyjnego żółtego oraz kamieni szlachetnych.

Zamocowanie jak i zdjęcie biżuterii jest bardzo proste i to co najważniejsze dla pacjenta – nie pozostaje ślad po ingerencji w twarde tkanki zęba. Zdrowe i białe zęby to większa pewność siebie i dobre samopoczucie każdego dnia, dlatego ważne jest aby wizyta u dentysty nie kojarzyła się z koniecznością, lecz stanowiła jeden z elementów troski o nasze zdrowie.     

Jest to doskonały sposób na podkreślenie własnego stylu i indywidualności. W ten prosty sposób możesz pozwolić sobie na luksus posiadania czegoś wyjątkowego.